מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

תשלום מזונות באמצעות המוסד לביטוח לאומי

במקרה שהאב אינו משלם את המזונות שנקבעו לחובתו, אם בפסק דין ואם בהסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין, האישה רשאית לפנות למוסד לביטוח לאומי לשם קבלת תשלום מזונות ילדים.

דמי המזונות שהמוסד לביטוח לאומי ישלם, יהיה הסכום שנקבע בפסק הדין או הסכום שנקבע בתקנות הביטוח הלאומי , לפי הסכום הנמוך יותר.

במקביל לתשלום שהמוסד לביטוח לאומי משלם לאישה בגין המזונות, ינקוט המוסד לביטוח לאומי בהליכי גבייה כנגד האב.

במידה והמוסד לביטוח לאומי יצליח לגבות מהאב החייב את מלוא סכום המזונות שנקבע בפסק הדין, ישלם המוסד לביטוח לאומי לאישה את ההפרש, שבין הסכום שגבה מהאב לסכום ששילם לאישה.
 
להבדיל מגביית המזונות באמצעות הליכי גבייה בהוצל"פ, הרי שבמוסד לביטוח לאומי לא מאפשר לכל אישה לקבל מזונות באמצעותו והדבר תלוי בהכנסתה של האישה.

המסמכים שהמוסד לביטוח לאומי יבקש מהאישה לצורך בחינת זכאותה לקבל מזונות באמצעותו יהיו עותק מאושר של פסק הדין, אסמכתאות ופירוט על הכנסות האישה, נתונים לגבי ניסיונות גבייה מצד האישה ומקרה שנפתח תיק הוצל"פ על ידה - אישור על סגירתו, אסמכתא על חשבון בנק שמנוהל ע"י האישה ופרטים על האב החייב.


המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.


 

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים