מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

שלום בית מהו ?

כמונחו המשפטי, שלום בית משמעותו הוא ניסיון של בני הזוג שחיי הנישואין שלהם עלו על שרטון, לנסות ולהשכין ביניהם שלום בית, רגע לפני שהם מתגרשים ו/או נכנסים לתהליך גירושין.

במקרים לא מועטים, בני זוג העומדים לפני תהליך גירושין, מבקשים למצות, פעם נוספת ואחרונה, את חיי הזוגיות, כאשר כשלון ניסיון זה, יביא לגירושין.

מטרתו המיידית של הסכם שלום הבית, הוא להביא לבני הזוג שקט ורוגע ולו לפרק זמן קצר נוסף, בו הם יוכלו לנסות ולמצות בכנות את המשך החיים המשותפים.

בעוד שהוראות ותנאי הסכם גירושין בד"כ קשיחים, הסכם שלום בית הנו רך יותר, אשר במקרים מסוימים, יביא לביטול הליך הגירושין ובמקרים אחרים, יקבע את תוצאות הגירושין מראש, במסגרת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין.

במסגרת הסכם שלום בית, יש וצריך לכלול את הנושאים שמעיקים על כל אחד מבני הזוג ואשר בגינם הם שוקלים להתגרש, מתוך מטרה למצוא לנושאים אלה פתרונות במסגרת הסכם שלום הבית שיניחו את דעת שני הצדדים.

לדוגמא, במסגרת הסכם שלום בית, יש לפרט את הנושאים הכספיים, את חלוקת הנטל הכלכלי בין בני הזוג, את נוכחות בני הזוג בבית המגורים, נושא הטיפול בילדים, חלוקות מטלות הבית וכיוצ"ב וכן לקבוע את הפתרונות שבני הזוג מצאו לנכון לנושאים אלה.

לאחר שבני הזוג חתמו על הסכם שלום הבית, יש להגישו לאישור של בית המשפט, על מנת ליתן לו תוקף משפטי של פסק דין.

לא למותר לציין, כי הסכם שלום בית חוסך את תוצאות ההליך המשפטי בין הצדדים, שכרוך בעגמת נפש לשני הצדדים ובהוצאות כספיות משמעותית.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים