מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

הרכוש המשותף של בני הזוג


הרכוש המשותף של בני הזוג, הוא אחד מסלעי המחלוקת הגדולים, הרגישים ולעיתים המורכבים ביותר שמתעוררים בין בני הזוג בהליך הגירושין. מטבע הדברים, נושא זה יהיה בדרך כלל אחד מהמחלוקות הרציניות יותר שיתגלעו בין בני הזוג בתהליך הגירושין.

רכוש בני הזוג כולל נכסי את כל הנכסים שצברו כמו מקרקעין, מיטלטלין, כספים, חסכונות, זכויות פנסיוניות, נכסים עסקיים, מניות, קופות גמל, מוניטין וכן כל זכות בעלת ערך כלכלי שנצברה במהלך תקופת הנישואין.

חלוקת הרכוש מתאפיינת בחלוקה לשתיים, החלק הראשון, בני זוג שנישאו לפני יום 1.1.1974 שאז חלה עלי בני זוג אלה הלכת השיתוף, והחלק השני, בני זוג שנישאו לאחר יום 1.1.1974 שאז חל על בני הזוג הסדר איזון משאבים לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג.
נושא הרכוש בין בני הזוג נמצא בסמכות מקבילה של שתי הערכאות השיפוטיות, האחת, בית המשפט לענייני משפחה והשנייה, בית הדין הרבני וזאת בהתאם למרוץ הסמכויות בין שתי ערכאות שיפוטיות אלה.


הערכאה בפניה יתקיימו ההליכים היא הערכאה שבה הוגשה התביעה קודם. יצוין, כי סמכות בית הדין הרבני מותנית בהתקיימם של מספר תנאים משפטים, וזאת גם אם הוגשה תביעה קודם לערכאה זו.


המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.


 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים