מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

משמורת הילדים


נושא משמורת ילדי בני הזוג, יכול להיות הנושא הבעייתי ביותר וזאת' אם שני בני הזוג מבקשים כי הקטין או הקטינים יהיו במשמורתם. מאידך, נושא זה יכול להיות פתיר במהירות, במקרה של הסכמה בין בני הזוג לעניין זהות ההורה המשמורן.

במקרה של מחלוקת, כאמור, בית הדין ו/או בית המשפט לענייני משפחה, הם אלו שיכריעו בידי מי תהיה המשמורת.

כיום, בית המשפט/בתי הדין הרבה יותר פתוחים לנושא המשמורת, חלוקת הסדרי השהיה של הילדים, אולם כל מקרה נדון לגופו.

 

במקרים שבית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה מוצא לנכון, הוא יכול להורות על ביצוע מבחנים לבני הזוג, על מנת לבחון את מסוגלותם ההורית, בפרט, כאשר קיים קושי להכריע בדבר זהות ההורה המשמורן.


אם יתברר כי אחד מבני הזוג סובל מנכות ו/או בעיות נפשיות ו/או בעיות התמכרות ו/או אלימות ו/או בעיות שלדעת בית הדין או בית המשפט, יש בהן למנוע את המשמרות על הקטין, הרי שהוא יקבע, כי אותו הורה אינו כשיר להיות ההורה המשמורן ולטפל בילדיו.


במקרה של אי הסכמה על משמורת הילדים, ישלחו בני הזוג לביצוע תסקיר סעד, שיערך ע"י פקידת הסעד מטעם מחלקת הרווחה. תסקיר זה יבחן את זהות ההורה המשמורן, כאשר ברקע לבחירה עומדת טובת הילדים. פקידת הסעד משמשת כזרוע הארוכה של בית המשפט, לצורך בירור וקביעת לטובת הילדים.


המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים