מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

מחלוקות ובעיות בענייני הרכוש


בראש ובראשונה, יש להגדיר מהו הרכוש המשותף של בני הזוג. כעקרון, כל רכוש ו/או ערך כלכלי, שצברו בני הזוג בתקופת הנישואין, נכללים בהגדרת הרכוש המשותף ויש לחלק זכויות אלה בין בני הזוג בחלקים שווים.


ברם, לא תמיד קיימת הסכמה בין בני הזוג לגבי היות הרכוש משותף. במקרים רבים, מתעוררות טענות בדבר היות נכסים ו/או זכויות מסוימות בבעלות אחד מהצדדים בלבד, שאז יש לברר סוגיה זו הן עובדתית והן משפטית.


במקרים רבים נוספים, בן או בת הזוג אשר יוזם את הליך הגירושין או מקדים את הצד האחר, נוקט בהליכים חד צדדים בחשבון הבנק המשותף, מרוקן את הכספים בחשבון ומעביר אותם לחשבון פרטי אחר ו/או לחו"ל.


מקרים נוספים עליהם יש ליתן את הדעת, הם מקרים בהם אחד מבני הזוג שולט בחשבונות הבנק, בעוד השני אינו מעורה בנושא זה, שאז בן הזוג הראשון יכול להבריח כספים, מבעוד מועד ו/או ליצור חובות פיקטיביים ובכך, ליצור מצג שווא, לגבי הרכוש המשותף של בני הזוג.


המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.


 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים