מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

מזונות אישה עובדת


במקרה בו אישה עובדת ומתפרנסת בכבוד, באופן בו היא יכולה לספק את צרכיה הכלכליים,  בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, יכולים לקבוע, כי האישה לא זכאית לקבל מזונות אישה.


בנסיבות אלה, אם האישה תבקש לקבל מזונות אישה, עליה להגיש לבית המשפט או לבית הדין תביעה למזונות אישה, בצירוף אסמכתאות, כולל תלושי שכר בשנה האחרונה, ופירוט בדבר כל הכנסותיה. בית המשפט או בית הדין יחליט לפי נסיבות כל מקרה לגופו.במקרה בו למרות שהאישה עובדת, שכרה אינו מספק את צרכיה, על הבעל יהיה להשלים את החסר.


אישה שלא עבדה במהלך החיים המשותפים, אינה חייבת לעשות כן, גם אם יש ביכולה לצאת ולעבוד. למרות זאת, ע"פ הפסיקה שהורחבה בשנים האחרונות, במקרה בו האישה צעירה, בריאה ובעלת יכולת השתכרות, בית המשפט ייקח בחשבון את יכולתה להשתכר ויכול להוריד את פוטנציאל ההשתכרות מדמי מזונותיה.


כעקרון, אם האישה עובדת, במקרה של עודף הכנסות מעבודה, עודף זה שייך לבעל.

יחד עם זאת, קיימת מחלוקת בפסיקה, האם הבעל יכול לחייב את האישה לצאת לעבודה. מה שלא שנוי במחלוקת, הוא שאם האישה כבר עובדת, הבעל רשאי לטעון "מעשי ידיך תחת מזונותיך", ואז החובה של הבעל, היא להשלים לאישה רק מעבר למעשי ידיה ואם לא משתכרת די צרכיה.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.


הבעל יכול לומר לאישה "צאי מעשה ידיך תחת מזונותיך", קרי, לחייב אותה לצאת לעבוד במקום מזונותיה.
 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים