מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

מהם מזונות אישה ?


מאחר והדין החל על בני זוג יהודים נשואים, הוא הדין העברי, בתי המשפט אשר ידונו בתביעות מזונות של בני זוג יהודים, יחילו את עקרונות הדין העברי.

כאשר בני זוג יהודים באים בברית הנישואין, מתחייב הבעל כלפי האישה, לכלכל אותה ולדאוג לה לאורך שנות נישואיהם. כל אימת שקיימת ברית הנישואין בין השניים,  ובני הזוג, גרים תחת קורת גג משותפת, חייב הבעל בתשלום מזונות האישה, על פי חוק. 


הרעיון העומד בבסיס החיוב במזונות אישה הוא, כי האישה תמשיך לחיות באותה רמת חיים בה הורגלה לחיות לצד הבעל ובכל מקרה, לא ברמת חיים נמוכה מזו שהורגלה בבית משפחתה, טרם הנישואין.


הדין העברי קובע, כי למעט מקרים חריגים ביותר, חובת תשלום דמי המזונות בין בני זוג מוטלת על הבעל כלפי אשתו, כאשר אין חובה מקבילה מצד האישה לשלם מזונות לבעל, למעט מקרים חריגים.


קיימים מקרים חריגים מאוד, בהם אישה תחויב בתשלום מזונות.  למשל, במקרה שיוכח שמדובר באישה אמידה ביותר, מחד גיסא, כאשר לבעל אין כלל אמצעים כספיים משלו, מאידך גיסא. יחד עם זאת, גם במקרים שכאלו, האישה תחויב לשלם לבן זוגה, רק את דמי המזונות המינימאליים הנדרשים למחייתו.


לעיתים, נעשה שימוש בתביעה למזונות אישה, על מנת להפעיל לחץ על סרבן גט וזאת ע"י קביעת שיעור מזונות חודשיים לאישה. סירוב הבעל לתת גט לאשתו, מעכב את האישה להמשיך בחייה, לכן, באמצעות חיוב במזונות אישה, מעבר לשמירה על רמת חיי האישה, ניתן לעשות שימוש גם לצורך האצת קבלת הגט מהבעל.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים