מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

חלוקת רכוש של ידועים בציבור:

ההבדל בין ידועים בציבור ובין בני זוג נשואים, מבחינת רכוש, נובע מרמת הבסיסית של הקשר המחייב, דהיינו, כאשר עסקינן בזוג נשוי אין צורך להוכיח חזקת השיתוף, שכן, מעצם ברית הנישואין שותפים הצדדים לבניית נכסיהם, אולם, בזוגות אשר בחרו לחיות ביחד ללא קשר מיסודי יש להוכיח תחילה את היותם ידועים בציבור ולאחריו להוכיח את כוונת השיתוף כאשר נדרש לבחון את מהות הקשר המונח לפניו, ובתוך כך הוא שוקל גורמים שונים, כגון משך הקשר, ילדים משותפים, תלות כלכלית והסתמכות הדדית. החלת הלכת השיתוף על בני זוג ידועים בציבור נובעת מכוונה שיתופית בנכסים משותפים המשמשים את בני הזוג בחיי היום-יום או בנכסים אשר נצברו בזמן החיים המשותפים.

להבדיל מבני זוג נשואים, אצל ידועים בציבור תחול הלכת השיתוף על נכסים נוספים השייכים לאחד הצדדים (גם כאשר אלו נצברו בזמן החיים המשותפים) בהתאם להוכחות נוספות מעבר לרגיל. ההיגיון העומד בבסיס הלכה זו היא כי זוג שאינם נשואים, ייתכן כי ישנה משמעות רכושית לבעלות של צד כזה או אחר על נכס מסוים.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים