מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

הסכם ממון בין בני זוג – חיסכון במחלוקות עתידיות

רבים הם בני הזוג כיום אשר עוד בטרם נכנסים הם בברית הנישואין, הינם בעלי רכוש ניידי ודלא ניידי. 


חוק יחסי ממון בין בני זוג מאפשר לאותם בני זוג וכן לבני זוג נוספים הרוצים להסדיר את מערכת היחסים ביניהם באמצעות הסכם ממון.


הסכם ממון יהיה צופה פני העתיד ויכנס לתוקף בעת פקיעת הנישואין ובו יוכלו בני הזוג להסדיר את ענייני הרכוש וכן חיובים שונים וחובות זה כלפי זו.


הסכם ממון צריך להיעשות בכתב, בחתימת שני בני הזוג ואישור בית דין רבני או בית המשפט לענייני משפחה או בפני נוטריון וזאת רק במקרה בו בני הזוג המבקשים לחתום על הסכם ממון נמצאים לפני הנישואין.


הסכם ממון לא מאושר ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לא יהיה בעל תוקף משפטי מחייב כלשהו.


רכוש נוסף לגביו מתעוררות מחלוקות הוא זכויות סוציאליות שנצברו לטובת אחד מבני הזוג או שניהם, כמו קופות גמל, קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים אשר במידה ונצברו במהלך החיים המשותפים של בני הזוג יתחלקו בין בני הזוג בחלקים שווים.


כמו הזכויות, כך גם לגבי חובות מי מבני הזוג שנצברו במהלך החיים המשותפים.
שותפים בני הזוג, באופן עקרוני.


בני זוג שותפים גם בחובות שנצברו לחובת שניהם או לחובת אחד מהם במהלך חיי הנישואין. יחד עם זאת, כאשר אחד מבני הזוג יכול להוכיח כי חוב מסוים אינו קשור לניהול משק הבית המשותף, חוב זה לא יחול על בן הזוג השני ובן הזוג שצבר חוב זה יהיה חייב בו לבדו.


לגבי רכוש שהיה בבעלות בן הזוג לפני הנישואין, הכלל הוא שנכס שנרכש כתוצאה ממאמץ משותף של שני בני הזוג במהלך חייהם המשותפים,יש חזקה בדין שיש בו שיתוף. לעומת זאת, נכס אשר לא הושג במאמץ משותף, יהא צורך להביא ראיות ולהוכיח שכוונת הצדדים הייתה לראותו כנכס משותף.

כיום, מגמת בית המשפט לענייני משפחה היא לפצות את בן הזוג שעל שמו לא רשום אותו רכוש בגין כל הכספים שתרם להשבחת או מימון הנכס שבבעלות בן הזוג השני בטרם הנישואין. במקרים בהם ההשתתפות היא מהותית, נוטה בית המשפט לענייני משפחה לקבוע שמדובר בנכס משותף.


חלוקת הרכוש המשותף בין בני זוג תתבצע גם כאשר אחד מהם לא עבד ולא עובד - הזכות לאיזון משאבים ולהלכת חזקת השיתוף גם כאשר אחד מבני הזוג לא עובד נובעת מרצון המחוקק לפצות את בן הזוג שויתר על קריירה והקדיש את חייו לגידול ילדים, או בעידודו וטיפוחו של בן הזוג הנושא בנטל פרנסת הבית. השקעה זו שקולה למאמץ בן הזוג העובד, תהא אשר תהא רמת השתכרותו.

מוניטין שצבר מי מבני הזוג הנו נושא חשוב נוסף שיש לפתור. הרקע לדרישת בן זוג חלק מהמוניטין שצבר בן זוגו , נובע מההשקעה של בן זוג אשר תמך בקריירה של בן זוגו בזמן הנישואין, על חשבון התפתחות הקריירה שלו עצמו. לכן, בעת גירושין הוא זכאי לקבל את חלקו.

חשוב לערוך הסכם ממון באמצעות עו"ד לענייני משפחה הבקי בתחום דיני האישות על מנת שידע להכיל במסגרת הסכם הממון את כל הנושאים הדרושים ובכך להסב לבני הזוג שקט גם במקרה של פירוד וגירושין.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.


 

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים