מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

הסדרי ביקור וראייה


נושא בעל חשיבות מכרעת להורים הוא תדירות ואופן הסדרי הראיה.


קביעת הסדרי ביקור וראייה הוגנים, יאפשרו להגיע לפתרון יעיל של המחלוקות בין בני הזוג.  מעבר לכך, קביעת הסדרי ביקור וראייה מתאימים והוגנים, יאפשרו לקטינים לגדול במחיצת שני הוריו בצורה מסודרת, בריאה ומבוקרת ויסייעו לקטין לשמור על אורך חיים תקין ושמירת קשר עם שני הוריו.


היום םהמגמה משתנה, הורים (אב ואם) מעוניינים להיות יותר מעורבים בחי הילםדים וכך גם מתקדמת הפסיקה. כמובן שכל מקרה הוא לגופו, ומשתנה ממקרה למקרה.

הסדרי הביקור והראיה המקובלים, כוללים בדרך כלל, שני ביקורים קבועים במהלך ימי החול משעות אחר הצהריים ועד לשעות הערב -ובמקרה בו ההורה מעוניין בכך לרוב אף ימי הביקורים יכללו לינה עד למחרת בבוקר וכן, בכל סוף שבוע שני, כך, שהקטין ישהה במחיצת אמו בסוף שבוע אחד ועם אביו בסוף השבוע שלאחריו ולחילופין.


במקרה של העדר הסכמה, בית המשפט או בית דין יקבע היכן יוחזקו הקטינים וכן, את תדירות הסדרי הראיה וזאת, בהתאם לחוות דעת של עובדים סוציאליים או פסיכולוגים מטעם בית המשפט או בית הדין.


מכל מקום, הסכם בדבר החזקת הילדים והסדרי ראיה, חייב לקבל את אישור בית משפט או בית הדין, אשר יבדקו את ההסכם ויאשרו אותו על פי העיקרון של טובת הקטינים.
ככל שגילו של הקטין נמוך יותר, הסדרי הראייה יקבעו לזמנים קצרים יותר, על מנת שלא לגרום לנתק ממושך מידי בין הקטין לאימו המשמורנית וסדר יומו של הקטין.


כל החלטה בעניין משמורת והסדרי ראיה, יכולה להשתנות באם יפנה אחד ההורים לבית משפט או לבית דין בבקשה לשנותה, ושוב, משיקולים של טובת הילד בלבד.
לכל אחד מההורים זכות להתגורר בכל איזור בארץ ולהורה השני אין אפשרות להגביל את אזור מגוריו.


אולם, מגורים מרוחקים באופן מהותי, יכולים להוות עילה לשינוי הסדרי ראיה או לקביעת הסדרים מיוחדים התואמים את המרחק החדש שנוצר.
במקרים בהם קיים חשש שאחד ההורים עלול לסכן את הקטין, סביר להניח שיקבעו הסדרי ראיה בפיקוח גורם מקצועי.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים