מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

שינוי בגובה מזונות הילדים


פסק דין הקובע את גובה המזונות, לעולם אינו פסק דין סופי.במקרה בו קיים שינוי נסיבתי מהותי בצורכי הילד ו/או ביכולתו הכלכלית האב, ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה לשנות את סכום המזונות שנקבע.


יחד עם זאת, בעוד שתביעה לשינוי גובה מזונות ילדים שתוגש ע"י האם, ובה היא תבקש להגדיל את דמי המזונות בהתאם לצרכי הקטינים שגדלו אף הם, תתקבל באופן טבעי יותר, תביעה שיגיש אב להקטנת דמי המזונות, מסיבותיו שלו, כמו אובדן הכנסה, בעלת סיכויים פחותים ואף קלושים להתקבל.


הסיבה היא, כי לאב חבות מוחלטת למזונות הילדים, כאשר, מה שעומד לנגד עיני בית הדין או בית המשפט, הוא כושר ההשתכרות של האב ולא הכנסתו בפועל מול צרכיהם של הקטינים.


קיימים מקרים, בו אב יכול להפחית או אף לבטל את חובתו בתשלום מזונות ילדים וזאת במקרה של ילד, שנקבע לגביו על ידי בתי הדין או בתי המשפט, כי הוא ילד מרדן. במקרה זה, בית הדין או בית המשפט יכולים לצמצם את דמי המזונות והמדור המשולמים לטובתו על ידי האב ואפילו לבטלם בכלל.


במקרה בו מזונות הילדים נקבעו בהסכם גירושין, הדרך לביטול הסכם גירושין שאושר ע"י בית המשפט או בית הדין הרבני וקיבל תוקף של פסק דין, היא רק בטענות חוזיות, כמו הפרת ההסכם ע"י מי מבין בני הזוג, טעות, הטעיה וכיוצ"ב.

למרות שהסכם הגירושין, כמעט תמיד, קובע את גובה תשלומי המזונות, הקטינים אשר אינם חלק מיחסי בני הזוג, תמיד יהיו רשאים להגיש תביעה עצמאית למזונות וזאת, ככל שלהסכם הגירושין לא קדמו הליכים משפטיים בעניין מזונות הקטינים.


המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים