מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

גביית מזונות ילדים באמצעות ההוצל"פ

להבדיל מהליכי ההוצל"פ בתיקים השונים, עלות פתיחת תיק לגביית מזונות הנו מזערי מאוד (עשרות שקלים בודדים) ולאחר חלוף 20 ימי האזהרה לאב החייב, ניתן לנקוט כנגד החייב בהליכי הוצל"פ מלאים.

במקרים מסוימים בהם קיים חשש, כי עם היוודע לאב החייב שנפתח כנגדו תיק הוצאה לפועל הוא יפעל להברחת נכסיו, ניתן להגיש בקשה מיוחדת לעיקול נכסים מסוימים, לפני מתן האזהרה, בכפוף לאישור ראש ההוצאה לפועל.

ניתן לפתוח את תיק ההוצל"פ, באופן בו דמי המזונות החודשיים יתווספו לחוב תיק ההוצל"פ מידי חודש וכך, החוב בתיק ההוצל"פ יגדל כל חודש, בגובה המזונות החודשיים וזאת, כל עוד האב החייב לא משלם את תשלומי המזונות החודשיים, בנוסף לחוב המזונות מהעבר, ככל שקיים. 

לרשות האישה עומדות אפשרויות גבייה רבות ומגוונות במסגרת תיק ההוצל"פ, בין היתר, ביצוע עיקולים אצל צדדים שלישיים כמו בנקים, מקום עבודה של האב החייב, עיקולי מיטלטלין, ניתן לקבל מידע לגבי האב החייב ברשויות ובמוסדות הפיננסיים השונים, להגביל את חידוש רישיון הנהיגה שלו, להגביל את יציאתו מארץ, להגבילו בבנק ישראל ועוד.

במקרים בהם לא ניתן לגבות מהאב החייב כספים באמצעות עיקולים שונים, ניתן לבקש את מעצרו, על מנת שיובא בפני שופט ויפדה את שחרורו בסכום כסף שבית המשפט יקבע, סכום זה יעבור לידי האישה ע"ח חוב תיק ההוצל"פ.

צו המאסר הנו סעד שמומלץ לעשות בו שימוש רק במצבים בהם הגביה כנגד האב החייב קשה, שכן, פרק הזמן בו מבצעת משטרת ישראל את צו המאסר הנו כחודשיים עד שלושה חודשים ומאחר וניתן לבקש את מאסרו בגין כל תשלום שהוא חייב, רק פעם אחת.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.


 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים