מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

בית המשפט המוסמך לבדיקת אבהות

בית המשפט המוסמך לדון בתביעת אבהות הינו בית המשפט לענייני משפחה, אשר לו סמכות ייחודית לדון בנושא עפ"י סעיף 51 לחוק דבר המלך למועצה.

על המגיש תביעת אבהות, להמציא העתק מתביעתו ליועץ המשפטי לממשלה או לבא כוחו (סעיף 28טז לחוק מידע גנטי, התשס"א – 2000), וזאת על מנת לשמור על האינטרסים של הקטין אשר לגביו מתבקשת בדיקת האבהות, אינטרסים אשר לא תמיד זהים לאינטרסים של הוריו.

במסגרת שיקוליו של בית המשפט, בהכרעה בעניין בדיקת האבהות, מעורבים שיקולים שונים אשר על בית המשפט להתחשב בהם, כאשר טובת הקטין עומדת תמיד לנגד עיניו כעקרון-על.

בהקשר זה יש להבחין בין שני מצבי יסוד: האחד, כאשר מדובר באישה רווקה ופנויה, כך שאין חשש לממזרות, והשני, כאשר מדובר באישה נשואה ולפיכך קיים חשש אמיתי כי בדיקת האבהות תביא למצב בו הקטין יוכר "ממזר" על פי הדין העברי.

במקרה של סירוב האב לבדיקת אבהות, הרי שעפ"י הפסיקה של בית המשפט העליון, לא ניתן לכפות על אדם לערוך בדיקת רקמות כאשר זכות הסירוב זאת נגזרת מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

אולם, סירוב של אדם לבדיקת רקמות הנה בעלת משמעות ומשקל ראייתי משמעותי מאוד בבואו של בית המשפט להכריע בקביעת האבהות, כלומר, בית המשפט יכול להכריע על בסיס העובדות, הראיות, העדויות שמונחות בפניו, כאשר סירוב האב לבצע את בדיקת האבהות תעמוד לחובת האב.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.


 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים