מור, בוקר ושות' - משרד עו''ד
  
 

אלמנט ההפתעה


בראש ובראשונה, אלמנט ההפתעה חשוב לאור מרוץ הסמכויות בין הערכאות המשפטיות השונות, בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה (ראה בהרחבה בהמשך), וזאת על מנת שעורך הדין, יוכל לבחור לאיזו ערכאה הוא מגיש את הבקשה לישוב סכסוך/תביעותיו או לשתי הערכאות גם יחד.


למרות שהדעה הרווחת בעניין זה, קובעת כי בית הדין הרבני עדיף לבעל ובית המשפט לענייני משפחה עדיף לאישה, לא תמיד העדיפות היא בסדר זה ויש לבחון כל מקרה לגופו.
אלמנט ההפתעה חשוב, גם לצורך נקיטת סעדים זמניים כמו צו מניעה ו/או עיקול זמני וזאת, בכדי למנוע מהצד השני לבצע פעולות, אשר יותירו את בן או בת הזוג מול שוקת שבורה או במקרה הטוב, יתנו עדיפות משמעותית לצד האחר.


רבים המקרים בהם צד מפתיע את הצד השני, רגע לפני שמוגשות התביעות לבית הדין הרבני ו/או בית המשפט לענייני משפחה, כמו למשל, ביצוע פעולות חד צדדיות בחשבונות הבנק של בני הזוג,  כמו ריקון חשבון הבנק, ובכך הוא יוצר עדיפות על הצד השני, הן בפן הפסיכולוגי והן בפן הכלכלי, שכן, כעת לא רק שעל בן הזוג להילחם על הכספים המגיעים לו, אלא שהוא נותר ללא כספים למימון ההליך המשפטי.


לעיתים, נוצר צורך לפעול לעיכוב יציאת הצד האחר את הארץ וזאת, כאשר קיים חשש שהוא יעשה כן, ויותיר את בן או בת זוגו עם חובות כספיים. צו עיכוב יציאה מהארץ מונע מהבעל או האישה לעזוב את הארץ כל עוד הצו תקף.


על בן הזוג מבקש הצו, להציג "חשש אמיתי", כי יציאתו של החייב מהארץ תסכל או תכביד על תשלום החוב. בית המשפט צריך להיות משוכנע כי הדבר יכביד באופן ממשי על קיום ההליך או על ביצוע פסק הדין.


המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. מור, בוקר ושות' משרד עורכי דין ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 

 
 

 השאר פרטי התקשרות 
 ונחזור אליך בהקדם

 

     
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:


 

 
 
 
מהי הטרדה מאיימת

 חשיבות  צוואה
 צו הגנה מתי?
 גביית מזונות באמצעות הוצאה לפועל
 הסכם ממון
הסכם גירושין
 
 
 
 
 
 פס"ד למזונות ילדים
 פס"ד לפירוק שיתוף דירה
פס"ד לאיזון משאבים של בני  הזוג
פס"ד לקביעת מוניטין  של הבעל בקריירה
 פס"ד לקביעת שווי נכסי קריירה
פס"ד למזונות אישה
 
 כתובות  בתי משפט לענייני משפחה /בתי הדין הרבניים
 אתר משרד הרווחה -פקידי הסעד
אתר הוצאה לפועל
 רשות המיסים
 אתר בית הדין הרבני
אתר בית המשפט

 
מור, בוקר ושות' - משרד עו"ד   מרכז עזריאלי, מגדל משולש קומה 28  דרך מנחם בגין 132, תל אביב  67023    טל. 03-6955644   פקס. 03-6096269

לייבסיטי - בניית אתרים